
Syska SonicBuds X3 True Wireless Earbuds
$7.5 • View Prices • By Syska
Syska SonicBuds X3 True Wireless Earbuds price in United States starts from $7.5.
- Share
$7.5
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Syska SonicBuds X3 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Syska |
| Model | SonicBuds X3 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 48 g (With Case) |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Tap & Touch |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, Type-C Charging, Ultra Sync Connect |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Sonic Driver with Auto-ENC Tech |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair Earbuds, Charging Case, Type-C Cable, User Manual cum Warranty Card |
Power Features
| Power Input | DC5V |
| Battery Life | 10 hours (With Case) |
| Charging Time | 2 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 6 months, Warranty from Date of Purchase |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Physical and Electrical Damages |
| Warranty Service Type | Customer Need to Call Service Centre |
Syska SonicBuds X3 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Syska SonicBuds X3 True Wireless Earbuds below. The current price is $699. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs CCA Xyrra Wired Earphones
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










