




TAGRY A12 Open True Wireless Earbuds
$29.99 • Out Of Stock • By TAGRY
TAGRY A12 Open True Wireless Earbuds is a Wireless Open Ear TWS Earbuds. It has a 16.2 mm Dynamic driver. It offers up to 10 hours per earbud and 40 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, Voice Assistant, Sweat Proof, Water Resistant and Deep Bass.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$29.99
Search
TAGRY A12 Open True Wireless Earbuds price in United States is $29.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 16.2 mm Driver
OUT OF STOCK
TAGRY A12 Open True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 16.2 mm Driver
General
| Brand | TAGRY |
| Model | A12 Open |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Google/Siri |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Smart Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX7 Rated, LED Digital Display, Type-C Charging, One-Touch Reset |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 16 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 16.2 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Type-C Cable, User Manual |
Power Features
| Battery Capacity | 600 mAh (Case), 70 mAh Per Earbud |
| Battery Life | 40 hours (With Case) 10 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1.67 hours (Case), 45 min (Earbuds) |
TAGRY A12 Open True Wireless Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2
OnePlus Buds Pro 3 vs Sennheiser Momentum True Wireless 4 Earbuds
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Soundcore Space One Wireless Headphones
Soundcore P30i True Wireless Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















