

TDK SHP SP200 Sports Style Neck Band Headphone
$2.82 • Out Of Stock • By TDK
TDK SHP SP200 Sports Style Neck Band Headphone price in United States starts from $2.82.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$2.82
Search
Features
- On-the-ear (Supra-aural), Closed Back
- Wired
- 32 ohm Impedance
- 117 dB/mW (Power On) Sensitivity
- 1.2 m Cord
OUT OF STOCK
TDK SHP SP200 Sports Style Neck Band Headphone Specs
Group: - to $500
- On-the-ear (Supra-aural), Closed Back
- Wired
- 32 ohm Impedance
- 117 dB/mW (Power On) Sensitivity
- 1.2 m Cord
General
| Brand | TDK |
| Model | SHP SP200 |
| Type | On-the-ear (Supra-aural), Closed Back |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Type | 1.2 m |
Features
| Additional Features | Frequency Response -19980.0 Hz, Binaural Headphone |
Sound Features
| Impedance | 32 ohm |
| Sensitivity | 117 dB/mW (Power On) |
| Other Features | Sound Output Mode Stereo |
Extra
| Other Controls | Remote Control |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











