



VEHOP JR03 True Wireless Earbuds
$12.95 • View Prices • By VEHOP
VEHOP JR03 True Wireless Earbuds price in United States starts from $12.95.
- Share
$12.95
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
VEHOP JR03 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | VEHOP |
| Model | JR03 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Controls | Button Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | Digital Battery Display, Type-C Fast Charging |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Charging Cable, User Manual |
Power Features
| Battery Life | 30 hours (With Case) 5 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
| Stand-by Time | 80 hours |
Warranty
| Warranty | 6 months |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
VEHOP JR03 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of VEHOP JR03 True Wireless Earbuds below. The current price is $1,239. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Samsung Galaxy Buds 3 Pro vs Samsung Galaxy Buds 4
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Soundcore P30i True Wireless Earbuds
Beats Studio Buds Plus TWS Earbuds vs Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds
JBL Tune 770NC Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Google Pixel Buds A Series vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













