
Vivo HP2154 Neckband Wireless Headset
$35.91 • Out Of Stock • By Vivo
Vivo HP2154 Neckband Wireless Headset price in United States starts from $35.91.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$35.91
Search
Features
- In the Ear
- Wireless
- 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 11.2 mm Driver
- 18 hours Battery Life
OUT OF STOCK
Vivo HP2154 Neckband Wireless Headset Specs
- In the Ear
- Wireless
- 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 11.2 mm Driver
- 18 hours Battery Life
General
| Brand | Vivo |
| Model | Neckband |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Foldable | Yes |
Features
| Bluetooth | 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Volume, Skip track, Phone Calls, Voice Assistant |
Sound Features
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 11.2 mm |
| Driver Type | Copper-clad Aluminium Coil |
Extra
| Inline Remote | Yes |
Power Features
| Battery Life | 18 hours |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

JBL Endurance Race TWS Earbuds vs Sony WF-C710N True Wireless Earbuds
JBL Tune Buds 2 True Wireless Earbuds vs Soundcore P41i True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










