



Zebronics Zeb-Bro C Type-C Wired Earphones
$2.43 • View Prices • By Zebronics
Zebronics Zeb-Bro C Type-C Wired Earphones price in United States starts from $2.43.
- Share
$2.43
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 16 ohm Impedance
- 90dB Sensitivity
Zebronics Zeb-Bro C Type-C Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 16 ohm Impedance
- 90dB Sensitivity
General
| Brand | Zebronics |
| Model | Zeb-Bro C |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
| Cord Type | Type-C Jack |
Features
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 16 ohm |
| Sensitivity | 90dB |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Neodymium |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphone, Additional Eartips, User Manual |
Warranty
| Warranty | 6 months |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Zebronics Zeb-Bro C Type-C Wired Earphones Price History
You can check the price history of Zebronics Zeb-Bro C Type-C Wired Earphones below. The current price is $229. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
Apple AirPods Pro 2 vs Tozo A2 True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra True Wireless Earbuds (2nd Gen) vs OnePlus Buds Pro 3
Google Pixel Buds A Series vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













