

Zebronics Zeb-Yoga 9 Wireless Neckband
$8.46 • View Prices • By Zebronics
Zebronics Zeb-Yoga 9 Wireless Neckband price in United States starts from $8.46.
- Share
$8.46
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Neckband
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
Zebronics Zeb-Yoga 9 Wireless Neckband Specs
- Neckband
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
General
| Brand | Zebronics |
| Model | Zeb-Yoga 9 |
| Design | Neckband |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 35 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Google assistant and iOS Siri |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Volume +/- |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | Dual Pairing, 50ms Low Latency |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic drivers with Punchy Bass |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | Neckband - 1 unit, Eartips - 4 Units, Charging Cable, QR code guide |
| Inline Remote | Yes |
Power Features
| Battery Life | 45 hours |
| Charging Time | 1 hour |
Warranty
| Warranty | 6 months |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Zebronics Zeb-Yoga 9 Wireless Neckband Price History
You can check the price history of Zebronics Zeb-Yoga 9 Wireless Neckband below. The current price is $799. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
CMF Buds 2a vs Soundcore P20i True Wireless Earbuds
Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











