



Zebronics Juke Bar 9451 600W Bluetooth Soundbar
$94.81 • View Prices • By Zebronics
Zebronics Juke Bar 9451 600W Bluetooth Soundbar price in United States starts from $94.81.
- Share
$94.81
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Soundbar
- Wired, Wireless Speakers
- 5.1 Channel
- Bluetooth 5.3
- 45 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 165.1 mm Driver
- Remote
- Subwoofer
Zebronics Juke Bar 9451 600W Bluetooth Soundbar Specs
- Soundbar
- Wired, Wireless Speakers
- 5.1 Channel
- Bluetooth 5.3
- 45 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 165.1 mm Driver
- Remote
- Subwoofer
General
| Brand | Zebronics |
| Model | ZEB-SBSPK C8 |
| Country of Origin | China |
| Type | Soundbar |
| Connectivity | Wired, Wireless |
| Configuration | 5.1 Channel |
Design and Body
| Dimensions | 960 x 77 x 77 mm |
| Subwoofer Dimensions | 19 x 30.6 x 36.7 cm |
| Satellite Dimensions | 7.7 x 7.7 x 19 cm |
| Subwoofer Weight | 4.6 kg |
| Satellite Weight | 2 kg |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Number of USB Ports | 1 |
| Satellites | 2 |
| Functions | 3.5mm, Optical IN, HDMI (ARC) |
Sound Features
| Impedance | Subwoofer - 4Ω, Soundbar - 8Ω, Satellites - 8Ω |
| Frequency Response | 45 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Size | 165.1 mm |
| Signal-to-Noise Ratio (dB) | ≥66dB |
| Subwoofer | Yes |
Extra
| Sales Package | Sound Bar 1unit, Subwoofer 1unit, Satellites-2unit, Remote Control 1unit, Input cable 1unit, QR Code Guide- 1unit, Wall mount fasteners 1unit |
| Remote | Yes |
| Display | Yes |
Power Features
| Power Output RMS | 600 W |
| Max Output RMS (Subwoofer) | 200 W |
| Max Output RMS (Per Satellite) | 80 W |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Zebronics Juke Bar 9451 600W Bluetooth Soundbar Price History
You can check the price history of Zebronics Juke Bar 9451 600W Bluetooth Soundbar below. The current price is $8,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













