


Zebronics Zeb Clipper Pro 4W Bluetooth Speaker
$13.78 • View Prices • By Zebronics
Zebronics Zeb Clipper Pro 4W Bluetooth Speaker price in United States starts from $13.78.
- Share
$13.78
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Portable Speaker
- Wireless Speakers
- Mono Channel
- Bluetooth 5.4
- 200 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 36 mm Driver
- >85dB Signal to Noise Ratio
- Microphone
Zebronics Zeb Clipper Pro 4W Bluetooth Speaker Specs
- Portable Speaker
- Wireless Speakers
- Mono Channel
- Bluetooth 5.4
- 200 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 36 mm Driver
- >85dB Signal to Noise Ratio
- Microphone
General
| Brand | Zebronics |
| Model | ZEB-PSPK 58 |
| Type | Portable Speaker |
| Connectivity | Wireless |
| Configuration | Mono Channel |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 50 x 74 x 30 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Microphone | Yes |
| Controls | Media/Volume Control |
| Additional Features | TWS Function, Splash Proof, LED Indicator, Magnetic Clip |
Sound Features
| Impedance | 4 ohm |
| Frequency Response | 200 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Size | 36 mm |
| Signal-to-Noise Ratio (dB) | >85dB |
Extra
| Sales Package | Speaker - 1 U, Charging Cable - 1 U, QR Code Guide - 1 U |
Power Features
| Battery Life | 6 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Zebronics Zeb Clipper Pro 4W Bluetooth Speaker Price History
You can check the price history of Zebronics Zeb Clipper Pro 4W Bluetooth Speaker below. The current price is $1,299. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












