

BLU Z4 Music
$22.99 • View Prices • By BLU
BLU Z4 Music is a Feature Phone. It has a 1.8 inches display. It features a VGA Camera rear camera. It packs a 800 mAh Battery. Notable features include Expandable Storage and 3.5mm Headphone Jack.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
$22.99
Search
BLU Z4 Music price in United States is $22.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Dual Sim
- No 3G
- 800 mAh Battery
- 1.8 inches, 128 x 160 px Display
- VGA Camera Rear Camera
- Memory Card Supported, upto 32 GB
- Bluetooth
BLU Z4 Music Specs
Group: - to $50
General
- No Fingerprint Sensor
Display
- 1.8 inch ScreenSmallest
- 128 x 160 pixelsBad
- 114 ppiBad
Camera
- VGA Camera Rear CameraAverage
- No Front Camera
Technical
- Dedicated Memory Card Slot, upto 32 GB
Connectivity
- No 4G
- Bluetooth, No WiFi
- No GPS
Battery
- 800 mAh BatterySmallest
Extra
- Not Water Proof
BLU Z4 Music Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
BLU Z4 Music Price History
You can check the price history of BLU Z4 Music below. The current price is $22.99. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Phones
Related Searches
Compared With

Nothing Phone 3a (12GB RAM + 256GB) vs Motorola Moto G 4G (2026)
Nokia 3210 4G vs Nokia 110 4G (2024)
Samsung Galaxy S26 Plus (12GB RAM + 512GB) vs OnePlus 15
Google Pixel 10 Pro vs Apple iPhone 17 Pro Max
Google Pixel 10A vs Samsung Galaxy S26
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 4G vs Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G (12GB RAM + 512GB)BLU Z4 Music Full Specs
General
| Model | BLU Z250 |
| Sim Type | Dual Sim, GSM+GSM |
| Dual Sim | Yes |
| Device Type | Feature Phone |
Design
| Design Type | Classic (Candybar) |
Display
| Type | Color |
| Touch | No |
| Size | 1.8 inches, 128 x 160 pixels |
| Aspect Ratio | 5:4 |
| PPI | ~ 114 PPI |
Memory
| Card Slot | Yes, upto 32 GB |
Connectivity
| 3G | No |
| Wifi | No |
| Bluetooth | Yes, 2.1 |
| USB | Yes |
Extra
| 3.5mm Headphone Jack | Yes |
| Extra Features | Music Function Keys |
Camera
| Rear Camera | (VGA Camera) |
| Video Recording | No |
| Front Camera | No |
Technical
| Java | No |
Multimedia
| Music | Yes |
| FM Radio | Yes |
| Audio Jack Type | 3.5mm |
Battery
| Type | Non-Removable Battery |
| Size | 800 mAh |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










