

Gamma K2 Mini 2
$11.05 • View Prices • By GAMMA
Gamma K2 Mini 2 price in United States starts from $11.05.
- Share
$11.05
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Dual Sim
- No Wifi
- 1 MHz Processor
- 32 MB RAM, 32 MB inbuilt
- 1000 mAh Battery
- 0.66 inches, 128 x 160 px Display
- No Rear Camera
- v40
Gamma K2 Mini 2 Specs
Group: $750 to $1,250
General
- v40Average
- 50 gLight
- No Fingerprint Sensor
Display
- 0.66 inch ScreenSmall
- 128 x 160 pixelsAverage
- 310 ppiGood
Camera
- No Rear Camera
- No Front Camera
Technical
- 1 MHz ProcessorSlow
- 32 MB RAMAverage
- 32 MB Inbuilt MemoryAverage
- Memory Card Not Supported
Connectivity
- No 4G
- Bluetooth, No WiFi
- No GPS
Battery
- 1000 mAh Rem. BatteryAverage
Extra
- No FM Radio
- No 3.5mm Headphone Jack
- Not Water Proof
Gamma K2 Mini 2 Price History
You can check the price history of Gamma K2 Mini 2 below. The current price is $1,050. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Phones
Related Searches
Gamma K2 Mini 2 Full Specs
General
| Model | K2 MINI 2 |
| Sim Type | Dual Sim |
| Dual Sim | Yes |
| Sim Size | Micro SIM |
| Device Type | Feature Phone |
| In The Box | 1X Handset, 1 Battery, 1x Charging Cable |
Design
| Weight | 50 g |
| Colors | Military Green |
Display
| Type | Color |
| Touch | No |
| Size | 0.66 inches, 128 x 160 pixels |
| Aspect Ratio | 5:4 |
| PPI | ~ 310 PPI |
Memory
| RAM | 32 MB |
| Storage | 32 MB |
Connectivity
| 3G | No |
| Wifi | No |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
Camera
| Rear Camera | No |
| Video Recording | No |
| Front Camera | No |
Technical
| OS | v40 |
| CPU | 1 MHz Processor |
| Java | No |
Multimedia
| Music | MP3 |
| FM Radio | No |
Battery
| Type | Removable Battery |
| Size | 1000 mAh |
| Talk Time | 3 days |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.






















