


Fingers Satin-Curve-2421 23.8 inch Full HD Monitor
$83.53 • View Prices • By FINGERS
Fingers Satin-Curve-2421 23.8 inch Full HD Monitor price in United States starts from $83.53.
- Share
$83.53
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 23.8 in Display
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)
- 16.7 M Colors
- Curved Monitor
- 3000:1 Contrast Ratio
- 1 x HDMI
- Anti Glare
- 3 Year Warranty
Fingers Satin-Curve-2421 23.8 inch Full HD Monitor Specs
General
- LED Monitor
- Form Factor: Curved
- 3 Year Warranty
Display
- VA Panel
- 23.8 inchesAverage
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)Average
- 16 ms Response Time
- 100 Hz Refresh Rate
- 16:9 Aspect Ratio
- Anti Glare
Connectivity
- 1 x HDMI, VGA
Fingers Satin-Curve-2421 23.8 inch Full HD Monitor Price History
You can check the price history of Fingers Satin-Curve-2421 23.8 inch Full HD Monitor below. The current price is $7,995. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Monitors
Related Searches
Compared With

Apple Pro Display XDR MWPF2LL/A 32-inch 6K Monitor vs Samsung Odyssey OLED G8 LS32DG802SNXZA 32 inch Ultra HD 4K Smart Gaming Monitor
Apple Pro Display XDR MWPF2LL/A 32-inch 6K Monitor vs Samsung Odyssey OLED G9 G95SD LS49DG956SNXGO 49 inch Dual QHD Gaming Monitor
MSI MAG 271QP QD-OLED X28 27 inch Quad HD Gaming Monitor vs LG Ultragear 32GN650-B 32 inch Quad HD Gaming Monitor
HP Series 5 527sa 27 inch Full HD Monitor vs BenQ GW2790Q 27 inch Quad HD Monitor
Asus ROG Swift PG259QN 24.5 Inch Full HD Gaming Monitor vs Asus TUF GAMING VG259QM 24.5 inch Full HD Gaming Monitor
Samsung Odyssey OLED G8 LS27FG810SNXZA 27 inch Ultra HD 4K Gaming Monitor vs Samsung Odyssey OLED G8 LS32DG802SNXZA 32 inch Ultra HD 4K Smart Gaming MonitorFingers Satin-Curve-2421 23.8 inch Full HD Monitor Full Specs
General
| Country of Origin | China |
| Series | Satin-Curve-2421 |
| Model | Fingers |
| Depth with Stand | 393 mm |
| Height with Stand | 317 mm |
| Weight with Stand | 3.4 kg |
| Panel Type | VA |
| Form Factor | Curved |
| Warranty | 3 years Warranty |
Display
| Size | 23.8 inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Features | Flicker Free, Low Blue Light Mode |
| Display Type | LED |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Max Refresh Rate | 100 Hz |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Response Time | 16 ms |
| Brightness | 200-250 nits |
| Number of Colors | 16.7 M |
| Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Vertical Viewing Angle | 178 ° |
Connectivity
| USB Ports | No USB Port |
| VGA | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
Extra
| Sales Package | 1 x FINGERS Satin-Curve-2421 (LED Monitor), 1 x FINGERS DC-300 (Power Adapter), 1 x HDMI Cable, 1 x Monitor Stand Set , 1 x Screw Set, 1 x Back Cover, 1 x Quick Start Guide, 1 x Brand Note |
| Stand Tilt | -5º~15º |
| Wall Mounting | 75 x 75 mm |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












