Samsung LC32R500FHNXZA 32 inch Full HD Curved Monitor
Samsung LC32R500FHNXZA 32 inch Full HD Curved Monitor is a 32 in Curved VA Monitor. It has a 1920 x 1080 pixels (Full HD) resolution and a 75 Hz refresh rate. It has a 4 ms response time and Adaptive Sync support. Notable features include 1 x HDMI v1.4, Headphone Jack and VGA.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Monitor is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Search
Features
- 32 in Display
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)
- 16.7 M Colors
- Curved Monitor
- 3,000:1 Contrast Ratio
- 1 x HDMI v1.4
- 3 Year Warranty
OUT OF STOCK
Samsung LC32R500FHNXZA 32 inch Full HD Curved Monitor Specs
General
- Form Factor: Curved
- Thickness: 93.3 mmThick
- 5.1 kgHeavy
- 3 Year Warranty
Display
- VA Panel
- 32 inchesLarge
- 1920 x 1080 pixels (Full HD)Bad
- 4 ms Response Time
- 75 Hz Refresh Rate
- 16:9 Aspect Ratio
- AMD FreeSync
Connectivity
- 1 x HDMI v1.4, VGA
Samsung LC32R500FHNXZA 32 inch Full HD Curved Monitor Prices