




Frigidaire FRSS2323AS 22.2 Cu Ft Side by Side Refrigerator
$1,259 • View Prices • By Frigidaire
Frigidaire FRSS2323AS 22.2 Cu Ft Side by Side Refrigerator is a 628.63 L Side By Side Refrigerator. Notable features include Frost Free, Water Dispenser and Ice Dispenser.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Frigidaire FRSS2323AS 22.2 Cu Ft Side by Side Refrigerator price in United States is $1,259. The lowest price is available at Walmart.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Side By Side
- Side Mounted Freezer
- 628.63 L Capacity
- LED Touch Display
- Frost Free
- Water Dispenser, Ice Dispenser
- Removable Gasket
Frigidaire FRSS2323AS 22.2 Cu Ft Side by Side Refrigerator Specs
- Side By Side
- Side Mounted Freezer
- 628.63 L Capacity
- LED Touch Display
- Frost Free
- Water Dispenser, Ice Dispenser
- Removable Gasket
General
| Brand | Frigidaire |
| Model | FRSS2323AS |
| Type | Side By Side |
| Panel Display | LED Touch Display |
Design and Body
| Weight | 116.12 kg |
| Height | 177.55 cm |
| Width | 84.15 cm |
| Depth | 88.9 cm |
| Freezer Mounted | Side |
| Handle Type | External Door Handle |
| Body Material | Steel |
Interior Features
| Interior Lamp | Yes, LED |
| Door Basket | Yes |
| Removable Gasket | Yes |
Technical
| Capacity | 628.63 L |
| Refrigerant | R600a |
Cooling Features
| Frost Free | Yes |
| Temperature Control | Yes |
Safety Features
| Shock Proof | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 U Refrigerator, User Manual |
| Water Dispenser | Yes |
| Ice Dispenser | Yes |
| Doors Count | 2 |
Power Features
| Voltage Required | 120V |
Frigidaire FRSS2323AS 22.2 Cu Ft Side by Side Refrigerator Prices
13% (price increased by $167 in one month)
Frigidaire FRSS2323AS 22.2 Cu Ft Side by Side Refrigerator Price History
You can check the price history of Frigidaire FRSS2323AS 22.2 Cu Ft Side by Side Refrigerator below. The current price is $1,259. Over the past month, there has been a increase of $167 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Compared With

Samsung Galaxy S25 (256GB) vs Samsung Galaxy S25
Asus ROG Strix OLED XG27AQDPG 27 inch Quad HD Monitor vs MSI MPG 271QR QD-OLED X50 27 inch Quad HD Gaming Monitor
Xiaomi 17 Pro Max vs Xiaomi 17 Ultra
Honor 400 Pro vs Apple iPhone 18 Pro Max
Samsung Galaxy A17 vs Samsung Galaxy A36 5G
Samsung Galaxy S26 Ultra vs Vivo X200 UltraDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















