




Midea MRM14A4ABB 1.4 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator
$149 • Out Of Stock • By Midea
Midea MRM14A4ABB 1.4 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator is a 39.64 L Single Door Refrigerator.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Refrigerator is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$149
Search
Midea MRM14A4ABB 1.4 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator price in United States is $149. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Single Door
- 39.64 L Capacity
- Removable Gasket
OUT OF STOCK
Midea MRM14A4ABB 1.4 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator Specs
- Single Door
- 39.64 L Capacity
- Removable Gasket
General
| Brand | Midea |
| Model | MRM14A4ABB |
| Type | Single Door |
Design and Body
| Weight | 17.87 kg |
| Height | 49.28 cm |
| Width | 48.01 cm |
| Depth | 43.69 cm |
| Handle Type | Recessed Door Handle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Features | Reversible Door Hinges |
Interior Features
| Removable Gasket | Yes |
Technical
| Capacity | 39.64 L |
| Refrigerant | R600a |
Safety Features
| Shock Proof | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 U Refrigerator, User Manual |
| Doors Count | 1 |
Power Features
| Voltage Required | 115V |
| Power Consumption | 205 Kilowatt Hours Per Year |
Midea MRM14A4ABB 1.4 Cu Ft Single Door Mini Refrigerator Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Compared With

Apple iPhone 16 Pro Max (512GB) vs Samsung Galaxy S26 Ultra
Google Pixel 10 Pro Fold vs Samsung Galaxy Z Fold 7
Samsung Galaxy S25 Ultra vs Apple iPhone 17 Pro Max
Samsung Galaxy S26 Plus vs Samsung Galaxy S26 Ultra
Samsung Galaxy S26 Ultra vs Apple iPhone 18 Pro Max
Samsung Galaxy S26 Ultra vs Samsung Galaxy Z Fold 7Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















