




Midea WHD-113FB1 3.1 Cu Ft Double Door Mini Refrigerator
$209.99 • Out Of Stock • By Midea
Midea WHD-113FB1 3.1 Cu Ft Double Door Mini Refrigerator is a 87.78 L Multi Door Refrigerator. Notable features include Top Freezer.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Refrigerator is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$209.99
Search
Midea WHD-113FB1 3.1 Cu Ft Double Door Mini Refrigerator price in United States is $209.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Multi Door
- Top Mounted Freezer
- 87.78 L Capacity
- Removable Gasket
OUT OF STOCK
Midea WHD-113FB1 3.1 Cu Ft Double Door Mini Refrigerator Specs
- Multi Door
- Top Mounted Freezer
- 87.78 L Capacity
- Removable Gasket
General
| Brand | Midea |
| Model | WHD-113FB1 |
| Type | Multi Door |
Design and Body
| Weight | 23.68 kg |
| Height | 83.82 cm |
| Width | 46.99 cm |
| Depth | 49.28 cm |
| Freezer Mounted | Top |
| Handle Type | Recessed Door Handle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Features | Reversible Door Hinges |
Interior Features
| Interior Lamp | Yes |
| Shelf Material | Glass |
| Removable Gasket | Yes |
| Flexible Rack | Yes |
Technical
| Capacity | 87.78 L |
| Refrigerant | R600a |
Cooling Features
| Temperature Control | Yes |
Safety Features
| Shock Proof | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 U Refrigerator, User Manual |
| Doors Count | 2 |
| Extra Features | Adjustable Legs, Low Sound Operation |
Power Features
| Voltage Required | 120V |
| Power Consumption | 270 Kilowatt Hours Per Year |
Midea WHD-113FB1 3.1 Cu Ft Double Door Mini Refrigerator Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Compared With

Samsung Galaxy S25 vs Samsung Galaxy S25 FE (256GB)
OnePlus Ace 6T vs OnePlus Ace 6
Samsung Galaxy S25 FE vs Samsung Galaxy A17
Toshiba C350 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LCD TV (75C350LU) vs Hisense Class A6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (75A6H)
Samsung Galaxy S26 Ultra vs Samsung Galaxy S21 UltraDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















