

Panasonic ER-SB60 Trimmer
$187.94 • Out Of Stock • By Panasonic
Panasonic ER-SB60 Trimmer is a Trimmer from Panasonic. Compare prices, read reviews, and check specifications of Panasonic ER-SB60 Trimmer.
- Like
- Comment
- Share
This Trimmer is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$187.94
Search
Panasonic ER-SB60 Trimmer price in United States is $187.94. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Cord/Cordless
- Blade: Stainless Steel
- Cordless
- Under Shower Usable
- Source: 100-240 V
- Use Time 1 hour
- 1.0-10 mm
OUT OF STOCK
Panasonic ER-SB60 Trimmer Specs
- Cord/Cordless
- Blade: Stainless Steel
- Cordless
- Under Shower Usable
- Source: 100-240 V
- Use Time 1 hour
- 1.0-10 mm
General
| Type | Cord/Cordless |
| Model | ER-SB60 |
| Brand | Panasonic |
Device Details
| Under Shower Use | Yes |
| Blade Type | Stainless Steel |
| Cordless | Yes |
| Swivel Cord | No |
| Plate Size | 1.0-10 mm |
Features
| Additional Features | Linear motor |
Battery & Power
| Battery Type | Li-ion |
| Power Source | 100-240 V |
| Charging Time | 1 hour |
| Use Time | 1 hour |
Extra
| Sales Package | 1 U Trimmer, User Manual |
Design and Body
| Dimensions | 48 x 179 x 45 mm |
| Weight | 180 g |
Panasonic ER-SB60 Trimmer Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Trimmers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












