



Blaupunkt BP32JQHD0006 32 inch HD Ready Smart QLED TV
$99.26 • Out Of Stock • By Blaupunkt
Blaupunkt BP32JQHD0006 32 inch HD Ready Smart QLED TV price in United States starts from $99.26.
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$99.26
Search
Features
- 32 in, QLED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 48 W Output
- Amlogic Processor, 1 GB RAM, 8 GB Storage
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Supports Apps & Games
OUT OF STOCK
Blaupunkt BP32JQHD0006 32 inch HD Ready Smart QLED TV Specs
Group: $8,250 to $12,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- 48 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Wifi
- Amlogic Processor
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Design
- 110 mmThick
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Blaupunkt BP32JQHD0006 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Blaupunkt 32QD7080 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Blaupunkt BP32JQHD0006 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Blaupunkt Sigma 32 inch HD Ready Smart QLED TV (32SigmaQ010)
Blaupunkt BP32JQHD0006 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Blaupunkt Cybersound Gen2 32 inch HD Ready Smart LED TV (32CSG7111)
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
LG B4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B4PUA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Vizio M-Series M50Q6-J01 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL Q65 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (50Q651G)Blaupunkt BP32JQHD0006 32 inch HD Ready Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | BP32JQHD0006 |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1N QLED TV, 1N Remote, 1N Manual, 2N Batteries |
| Launch Year | 2026 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Brightness | 350 nits |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Physical Design
| Weight (with Stand) | 4.5 kg |
| Dimensions | 935 (W) x 440 (H) x 110 (D) mm |
| Dimensions With Stand | 935 (W) x 480 (H) x 210 (D) mm |
Video
| Video Formats Supported | MP4, MPEG, MPG, MKV, AVI, FLV, ASF |
Audio
| Audio Formats Supported | MP3, MPEG1, MPEG2, MPEG2.5, AAC, HEAAC, ASF, WMA |
| Total Speaker Output | 48 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| HDMI Audio Return Channel | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | JioTele OS |
| Wi-Fi | Yes |
| Processor | Amlogic |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Prime Video, Netflix, Jio Hotstar, YouTube, Zee5, etc. |
| Other Smart Features | Built-in Wi-Fi |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













