



Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD)
$125.38 • View Prices • By CompaQ
Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD) price in United States starts from $125.38.
- Share
$125.38
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 43 in, LED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 24 W Output
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 178 ° Viewing Angle
- Screen Mirroring
Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD) Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 43 inch DisplayLargest
- LED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- 178 ° Viewing Angle
Audio
- 2 Speakers
- 24 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
Remote Features
- Internet Access on Remote
Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD) Price History
You can check the price history of Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD) below. The current price is $11,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
1 Comment Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD) vs Coocaa 43C3U Plus 43 inch Full HD Smart LED TV
Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD) vs InnoQ Spectra 43S-SPCTADK 43 inch Full HD Smart LED TV
Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD) vs Bazeegar BAZQL43F1 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Samsung Q7F 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75Q7FAAFXZA) vs Sony Bravia 2 II 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-55S20M2)
LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs TCL Q31K Series 32 inch Full HD Smart QLED TV (32Q31K)Compaq HUEQ X 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (CQV43AX1UD) Full Specs
General
| Model | CQV43AX1UD |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | LED TV - 1 Number, User Manual - 1 Number, Warranty Card - 1 Number, Screws - 4 Number, Stand - 1 Number for each side, Remote - 1 Number, AAA Batteries - 2 Number |
Display
| Size (Diagonal) | 43 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal |
Video
| Upscaling | Yes |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 24 W |
| Output Per Speaker | 12 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Component Output Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 110 - 240 V |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W (Standby) |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













