


InnoQ Spectra 24S-SPCTADK 24 inch HD Ready Smart LED TV
$62.4 • View Prices • By Inno-Q
InnoQ Spectra 24S-SPCTADK 24 inch HD Ready Smart LED TV price in United States starts from $62.4.
- Share
$62.4
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 24 in, LED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi
- Smart TV
- 2 Speakers, 30 W Output
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Supports Apps & Games
- 60 Hz, 16:09 Ratio
InnoQ Spectra 24S-SPCTADK 24 inch HD Ready Smart LED TV Specs
Group: $5,250 to $6,750
Display
- 24 inch DisplayAverage
- LED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 30 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
Smart Features
- Wifi
Design
- 80 mmThick
InnoQ Spectra 24S-SPCTADK 24 inch HD Ready Smart LED TV Price History
You can check the price history of InnoQ Spectra 24S-SPCTADK 24 inch HD Ready Smart LED TV below. The current price is $5,989. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

InnoQ Spectra 24S-SPCTADK 24 inch HD Ready Smart LED TV vs VW Pure View Series 24 inch HD Ready Smart LED TV (VW24A)
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Vizio M-Series M50Q6-J01 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL Q65 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (50Q651G)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs LG evo AI G6 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED77G6WUA)
TCL QM6K 75 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (75QM6K) vs Sony Bravia 2 II 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-55S20M2)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs Amazon Fire TV 4-Series 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TVInnoQ Spectra 24S-SPCTADK 24 inch HD Ready Smart LED TV Full Specs
General
| Model | 24S-SPCTADK |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | LED TV - 1N, User Manual - 1N, Free Wall Mount Kit - 1N, Remote - 1N, Stand Base Kit - 1N |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 24 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Brightness | 3500 nits |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:09 |
Physical Design
| Dimensions | 550 (W) x 328 (H) x 80 (D) mm |
| Dimensions With Stand | 550 (W) x 360 (H) x 150 (D) mm |
Video
| Video Formats Supported | H.265, H.264, Real, MPEG1/2/4, AVI, MP4 |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 30 W |
| Output Per Speaker | 15 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 (Side) |
| HDMI Ports | 2 (Side) |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Android TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Supported Apps | Prime Video, Jio Hotstar, Netflix, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












