



Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
$88.79 • View Prices • By Kenstar
Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV price in United States starts from $88.79.
- Share
$88.79
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, QLED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Supports Apps & Games
Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV Specs
Group: $7,500 to $9,500
Display
- 32 inch DisplayLargest
- QLED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 3.9 kgHeavy
- 86 mmThick
Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV Price History
You can check the price history of Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV below. The current price is $8,499. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Xiaomi X Pro 2025 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (L43MB-APIN)
Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs iFFALCON S55 32 inch HD Ready Smart LED TV (32S55)
Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Coocaa S4U Plus 32 inch HD Ready Smart LED TV (32S4U Plus)
Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Coocaa 32Q74 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Foxsky 32FS 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)Kenstar 32HDCQKAWCQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | 32HDCQKAWCQ |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 x TV, 1 x Remote, 1 x User Manual, 2 x AAA Batteries, Base Stand, Stand Screw |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Brightness | 300 nits |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Physical Design
| Weight (without Stand) | 3.9 kg |
| Weight (with Stand) | 4 kg |
| Dimensions | 722 (W) x 425 (H) x 86 (D) mm |
| Dimensions With Stand | 722 (W) x 468 (H) x 175 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| HDMI Audio Return Channel | Yes, ARC (HDMI 1) |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Coolita |
| Wi-Fi | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Prime Video, Netflix, Jio Hotstar, YouTube, Sony LIV, Zee5, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













