

Limeberry LB43MF10BSPS4GV 32 inch Full HD Smart LED TV
$111.56 • View Prices • By LimeBerry
Limeberry LB43MF10BSPS4GV 32 inch Full HD Smart LED TV price in United States starts from $111.56.
- Share
$111.56
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, LED TV
- Full HD, 1920 x 1080 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 24 W Output
- Cortex A55 Processor, 1 GB RAM, 8 GB Storage
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 178 ° Viewing Angle
Limeberry LB43MF10BSPS4GV 32 inch Full HD Smart LED TV Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- LED Screen
- Full HD, 1920 x 1080 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- 178 ° Viewing Angle
Audio
- 2 Speakers
- 24 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- Cortex A55 Processor
- Triple Core GPU
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 75 W Input Power
Limeberry LB43MF10BSPS4GV 32 inch Full HD Smart LED TV Price History
You can check the price history of Limeberry LB43MF10BSPS4GV 32 inch Full HD Smart LED TV below. The current price is $10,499. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Sony BRAVIA 5 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-65XR50) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Samsung QN80F 75 inch Ultra HD 4K Smart Neo QLED TV (QN75QN80FAFXZA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Hisense U7 100 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (100U75QG) vs Hisense Class U6 Series 100 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (100U65QF)
LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs Roku Select Series 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55R4C5)
Samsung S85F 55 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN55S85FAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-65XR50)Limeberry LB43MF10BSPS4GV 32 inch Full HD Smart LED TV Full Specs
General
| Model | LB43MF10BSPS4GV |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 LED TV, 2 Remote, 2 AAA Battery, 1 Warranty Card, 1 User Manual, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 4 Screws |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | Full HD, 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal |
Video
| Video Formats Supported | MP4, MPEG, AVI, MPG, MPEG2 -PS, MKV, ASF, FLV |
Audio
| Audio Formats Supported | MP3, MPEG1/2/2.5, AAC, HEAAC, ASF, wma |
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 24 W |
| Output Per Speaker | 12 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Component Output Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 100 - 240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption | 75 W |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Processor | Cortex A55 |
| Processor Cores | 4 |
| Graphics Processor (GPU) | Triple Core GPU |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, Hotstar, YouTube, MX Player, Zee5, Alt Balaji, Sony Liv, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











