

MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV
$94.03 • View Prices • By MarQ
MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV price in United States starts from $94.03.
- Share
$94.03
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, LED TV
- Full HD, 1920 x 1080 pixels
- Wifi
- Smart TV
- 2 Speakers, 24 W Output
- Quad Core Processor
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 178 ° Viewing Angle
MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV Specs
Group: $8,000 to $10,000
Display
- 32 inch DisplayAverage
- LED Screen
- Full HD, 1920 x 1080 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- 178 ° Viewing Angle
Audio
- 2 Speakers
- 24 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi
- Quad Core Processor
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 3.5 kgHeavy
- 50 W Input Power
- 110 mmThick
MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV Price History
You can check the price history of MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV below. The current price is $8,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
1 Comment Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV vs Realme TechLife 32HDGQRDDAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV vs MarQ by Flipkart 32HDNDQEE1B 32 inch HD Ready LED TV
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Samsung Q7F 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75Q7FAAFXZA) vs Sony Bravia 2 II 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-55S20M2)
LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs Samsung U8000F 85 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (UN85U8000FFXZA)
Samsung The Frame LS03D 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN43LS03D) vs TCL QM9K Series 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (85QM9K)MarQ 32HDCDQEE1B 32 Full HD Smart LED TV Full Specs
General
| Model | 32HDCDQEE1B |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 TV Unit, Remote, User Manual, AAA Batteries, Base Stand, Stand Screws, Wall Mount Kit |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | Full HD, 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal |
Physical Design
| Weight (without Stand) | 3.5 kg |
| Weight (with Stand) | 3.6 kg |
| Dimensions | 734 (W) x 480 (H) x 110 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 24 W |
| Output Per Speaker | 12 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 (Side) |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Component Output Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| Screen Mirroring | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 110 - 240 V |
| Power Consumption | 50 W |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Processor | Quad Core |
| Supported Apps | YouTube, Prime Video, Sony Liv, Zee5, Hungama, Plex, YuppTv, Eros Now, Aaj Tak, Toon Goggles, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











