

MarQ by Flipkart 24HDNDQEETB 24 inch HD Ready LED TV
$55.1 • View Prices • By MarQ
MarQ by Flipkart 24HDNDQEETB 24 inch HD Ready LED TV price in United States starts from $55.1.
- Share
$55.1
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 24 in, LED TV
- 1366 x 768 pixels
- Smart TV: No
- 2 Speakers, 20 W Output
- 1 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 60 Hz, 16:09 Ratio
MarQ by Flipkart 24HDNDQEETB 24 inch HD Ready LED TV Specs
Group: $4,750 to $6,250
Display
- 24 inch DisplayLargest
- LED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 1 HDMI PortAverage
- 2 USB PortsAverage
Design
- 39 W Input Power
- 80 mmThick
MarQ by Flipkart 24HDNDQEETB 24 inch HD Ready LED TV Price History
You can check the price history of MarQ by Flipkart 24HDNDQEETB 24 inch HD Ready LED TV below. The current price is $5,299. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

MarQ by Flipkart 24HDNDQEETB 24 inch HD Ready LED TV vs VW VW24A 24-inch HD Ready LED TV
Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Samsung Q8F 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q8FAAFXZA) vs TCL QM6K 85 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (85QM6K)
Vizio VQM75C 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Samsung Q70D 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q70D)
Samsung S85F 55 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN55S85FAFXZA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs LG evo AI G6 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED77G6WUA)MarQ by Flipkart 24HDNDQEETB 24 inch HD Ready LED TV Full Specs
General
| Model | 24HDNDQEETB |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 Unit TV, Remote, Wall Mount, Stand, User Manual, Warranty Card, 2 AAA Batteries |
| Launch Year | 2024 |
Display
| Size (Diagonal) | 24 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:09 |
Physical Design
| Dimensions | 555 (W) x 380 (H) x 80 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 1 |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 100 - 240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption | 39 W |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | No |
| Wi-Fi | No |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











