


Onida 32HAG1 32 inch HD Ready Smart LED TV
$136.85 • View Prices • By Onida
Onida 32HAG1 32 inch HD Ready Smart LED TV price in United States starts from $136.85.
- Share
$136.85
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, LED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- NEXG Processor Processor, 1.5 GB RAM, 8 GB Storage
- HDR
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
Onida 32HAG1 32 inch HD Ready Smart LED TV Specs
Group: $12,500 to $17,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- LED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- HDR
Audio
- Dolby Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
Smart Features
- Wifi, Bluetooth
- NEXG Processor Processor
- 1.5 GB RAM, 8 GB Storage
Onida 32HAG1 32 inch HD Ready Smart LED TV Price History
You can check the price history of Onida 32HAG1 32 inch HD Ready Smart LED TV below. The current price is $12,900. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Onida 32HAG1 32 inch HD Ready Smart LED TV vs Philips Frameless 32 inch HD Ready Smart LED TV (32PFT6130/94)
Onida 32HAG1 32 inch HD Ready Smart LED TV vs Acer V Pro Series 32 inch HD Ready Smart QLED TV (AR32QDXGU2841AT)
Vizio M-Series M50Q6-J01 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL Q65 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (50Q651G)
Toshiba C350 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LCD TV (75C350LU) vs Hisense Class A6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (75A6H)
TCL QM6K 75 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (75QM6K) vs Sony Bravia 2 II 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-55S20M2)
LG QNED85T 75 inch Ultra HD 4K Smart QNED TV (75QNED85TUA) vs Hisense Class A6 Series 85 inch Ultra HD 4K Smart LCD TV (85A6NR)Onida 32HAG1 32 inch HD Ready Smart LED TV Full Specs
General
| Model | 32HAG1 |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 LED TV, 1 User Manual, 1 Warranty Card, 1 Remote Control |
| Launch Year | 2024 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HDR | Yes |
| HDR Format Types | HDR10 |
Video
| Picture Processor | Pixa Visual Engine |
Audio
| Speaker Direction | Down Firing |
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Sound Technology | Dolby Audio |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Built-In Chromecast | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Processor | NEXG Processor |
| RAM | 1.5 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, Zee5, Eros Now, JioCinema, SonyLiv, Youtube, Hungama, Hotstar, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












