

realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
$116.21 • View Prices • By Realme
realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV price in United States starts from $116.21.
- Share
$116.21
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, QLED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
- HDR
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- HDR
Audio
- Dolby Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Wifi, Bluetooth
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Design
- 3.6 kgHeavy
- 90 mmThick
realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV Price History
You can check the price history of realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV below. The current price is $10,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Motorola Envision X 2025 43 inch HD Ready Smart QLED TV (32UHDGQMVSAQ)
realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Xiaomi A Pro 2025 32 inch HD Ready Smart QLED TV (L32MB-APIN)
realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs TCL V5C 32 inch Full HD Smart QLED TV (32V5C)
realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Xiaomi G Series 32 inch HD Ready Smart QLED TV (L32MB-APIN)
realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs realme TechLife 32HDGQRVSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV
Sony BRAVIA 5 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-65XR50) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)realme TechLife 32HDGQRGSAQ 32 inch HD Ready Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | 32HDGQRGSAQ |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 x TV, 1 x Remote, 1 x User Manual, 2 x AAA Batteries, Base Stand, Stand Screw |
| Launch Year | 2026 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Brightness | 300 nits |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HDR | Yes |
| HDR Format Types | HDR10 |
Physical Design
| Weight (without Stand) | 3.6 kg |
| Weight (with Stand) | 3.6 kg |
| Dimensions | 734 (W) x 427 (H) x 90 (D) mm |
| Dimensions With Stand | 734 (W) x 480 (H) x 180 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Sound Technology | Dolby Audio |
Connectivity
| USB Ports | 2 (Rear) |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Built-In Chromecast | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Band Support | 2.4GHz, 5GHz |
| Voice Assistant | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
| Supported Apps | Prime Video, Netflix, JioHotstar, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











