




Samsung UA32T4390AKXXL 32 Inch HD Ready Smart LED TV
$198.91 • View Prices • By Samsung
Samsung UA32T4390AKXXL 32 Inch HD Ready Smart LED TV price in United States starts from $198.91.
- Share
$198.91
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, LED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 2 HDMI Ports, 1 USB Ports
- Supports Apps & Games
- Screen Mirroring
Samsung UA32T4390AKXXL 32 Inch HD Ready Smart LED TV Specs
Group: $17,500 to $22,500
Display
- 32 inch DisplaySmallest
- LED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 1 USB PortAverage
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
Samsung UA32T4390AKXXL 32 Inch HD Ready Smart LED TV Price History
You can check the price history of Samsung UA32T4390AKXXL 32 Inch HD Ready Smart LED TV below. The current price is $18,720. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Sony BRAVIA 5 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-65XR50) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Samsung QN80F 75 inch Ultra HD 4K Smart Neo QLED TV (QN75QN80FAFXZA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
TCL QM9K Series 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (85QM9K) vs Samsung U8000F 85 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (UN85U8000FFXZA)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs LG UA77 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55UA7700PUB)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs TCL QM6K 55 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (55QM6K)
TCL S Class 32 inch Full HD Smart LED TV (32S350R) vs Samsung Q7F 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75Q7FAAFXZA)Samsung UA32T4390AKXXL 32 Inch HD Ready Smart LED TV Full Specs
General
| Model | UA32T4390AKXXL |
| Type | LED |
| Warranty | 2 Months |
| In The Box | 1 Unit TV, Remote, Wall Mount, User Manual |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
Connectivity
| USB Ports | 1 |
| HDMI Ports | 2 |
| Screen Mirroring | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | AC 100 - 240 V, 50/60 Hz |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Supported Apps | Netflix | Prime Video | Disney+Hotstar | YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














