



Sansui JSS32GSHD 32 inch HD Ready Smart QLED TV
$148.81 • Out Of Stock • By Sansui
Sansui JSS32GSHD 32 inch HD Ready Smart QLED TV price in United States starts from $148.81.
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$148.81
Search
Features
- 32 in, QLED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Supports Apps & Games
- Screen Mirroring
OUT OF STOCK
Sansui JSS32GSHD 32 inch HD Ready Smart QLED TV Specs
Group: $12,500 to $17,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

LG QNED85T 75 inch Ultra HD 4K Smart QNED TV (75QNED85TUA) vs Hisense Class A6 Series 85 inch Ultra HD 4K Smart LCD TV (85A6NR)
TCL Class S4 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (43S450R) vs TCL Q65 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (43Q651G)
Samsung QN90A 98 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN98QN90AAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
TCL Q65 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (43Q651G) vs Samsung Q60D 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN43Q60D)
Vizio VQM75C 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Samsung Q70D 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q70D)
Vizio VQM75C 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Samsung The Frame LS03D 43 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN43LS03D)Sansui JSS32GSHD 32 inch HD Ready Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | JSS32GSHD |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 Piece TV+1 Piece User Manual+1 Piece Remote Control+1 Set Base Stand+1 Pair Batteries+1 Piece Wall Mounting Set |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Number Of Subwoofers | 2 |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Built-In Chromecast | Yes |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Supported Apps | Netflix, YouTube, JioHotstar, Prime Video, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













