
Sansui JSS32GSQLED 32 inch HD Ready Smart QLED TV
$116.9 • View Prices • By Sansui
Sansui JSS32GSQLED 32 inch HD Ready Smart QLED TV price in United States starts from $116.9.
- Share
$116.9
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 32 in, QLED TV
- 1366 x 768 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
- HDR
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
Sansui JSS32GSQLED 32 inch HD Ready Smart QLED TV Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 32 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 1366 x 768 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- HDR
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- 1 GB RAM, 8 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Sansui JSS32GSQLED 32 inch HD Ready Smart QLED TV Price History
You can check the price history of Sansui JSS32GSQLED 32 inch HD Ready Smart QLED TV below. The current price is $10,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Sansui JSS32GSQLED 32 inch HD Ready Smart QLED TV vs Xiaomi TV F 32 inch HD Ready Smart LED TV (L32MB-FIN)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs Amazon Fire TV 4-Series 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV
TCL QM8K 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (65QM8K) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
Samsung The Frame LS03C 32 inch Full HD Smart QLED TV (QN32LS03CB) vs TCL Q31K Series 32 inch Full HD Smart QLED TV (32Q31K)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs LG UA77 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55UA7700PUB)
TCL QM6K 85 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (85QM6K) vs Samsung U8000F 85 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (UN85U8000FFXZA)Sansui JSS32GSQLED 32 inch HD Ready Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | JSS32GSQLED |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 Piece TV, 1 Piece User Manual, 1 Piece Remote Control, 1 Set Base Stand, 1 Pair Batteries, 1 Piece Wall Mounting Set |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HDR | Yes |
| HDR Format Types | HDR10, HLG |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| HDMI Audio Return Channel | Yes, ARC |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Built-In Chromecast | Yes |
| Ethernet | Yes |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Android 14 |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Band Support | 2.4GHz, 5GHz |
| Bluetooth | Yes, v5 |
| RAM | 1 GB |
| Storage | 8 GB |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










