



Smart S Tech 17 inch HD Ready LED TV
$51.04 • Out Of Stock • By Smart S Tech
Smart S Tech 17 inch HD Ready LED TV price in United States starts from $51.04.
- Share
This TV is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$51.04
Search
Features
- 17 in, LED TV
- Smart TV: No
- 2 Speakers, 24 W Output
- 1 HDMI Ports, 1 USB Ports
- 60 Hz
OUT OF STOCK
Smart S Tech 17 inch HD Ready LED TV Specs
Group: $4,250 to $5,750
Display
- 17 inch DisplaySmall
- LED Screen
- 60 Hz Refresh Rate
Audio
- 2 Speakers
- 24 W Speaker Output
Connectivity
- 1 HDMI PortAverage
- 1 USB PortAverage
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs LG evo AI G6 77 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED77G6WUA)
Vizio M-Series M50Q6-J01 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs TCL Q65 50 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (50Q651G)
TCL QM9K Series 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (85QM9K) vs Samsung QN90F 50 inch Ultra HD 4K Smart Neo QLED TV (QN50QN90FAFXZA)
LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA)
Hisense Class U6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (75U6HF) vs Samsung Q7F 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75Q7FAAFXZA)Smart S Tech 17 inch HD Ready LED TV Full Specs
General
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 17 inch SMART S TECH led tv, Remote Control |
Display
| Size (Diagonal) | 17 in |
| Refresh Rate | 60 Hz |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 24 W |
| Output Per Speaker | 12 W |
Connectivity
| USB Ports | 1 (Rear) |
| HDMI Ports | 1 (Rear) |
Power Supply
| Power Consumption (Stand-by) | 60 |
Smart TV Features
| Smart TV | No |
| Wi-Fi | No |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













