


SYLVOX Limo QLED Series 32 inch Full HD Smart QLED RV TV
$469 • View Prices • By Sylvox
SYLVOX Limo QLED Series 32 inch Full HD Smart QLED RV TV is a 32 inches Full HD QLED Smart TV running Google TV. It features 20 W speakers. Notable features include 2 HDMI Ports and 2 USB Ports.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
SYLVOX Limo QLED Series 32 inch Full HD Smart QLED RV TV price in United States is $469. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- 32 in, QLED TV
- Full HD, 1920 x 1080 pixels
- Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- 2 HDMI Ports, 2 USB Ports
- 178 ° Viewing Angle
- Supports Apps & Games
SYLVOX Limo QLED Series 32 inch Full HD Smart QLED RV TV Specs
Group: $350 to $550
Display
- 32 inch DisplaySmallest
- QLED Screen
- Full HD, 1920 x 1080 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- 178 ° Viewing Angle
Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 2 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Design
- 45.72 mmThick
SYLVOX Limo QLED Series 32 inch Full HD Smart QLED RV TV Prices
5% (price dropped by $21 in one month)
SYLVOX Limo QLED Series 32 inch Full HD Smart QLED RV TV Price History
You can check the price history of SYLVOX Limo QLED Series 32 inch Full HD Smart QLED RV TV below. The current price is $469. Over the past month, there has been a decrease of $21 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Samsung Q8F 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q8FAAFXZA) vs Samsung U8000F 85 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (UN85U8000FFXZA)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
TCL QM6K 75 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (75QM6K) vs Samsung Q7F 75 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN75Q7FAAFXZA)
Westinghouse EX Series Edgeless 32 inch HD Ready Smart LED TV (WR32EX2300) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)
Samsung M80H 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (65M80H) vs TCL QM6K 65 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (65QM6K)
Toshiba C350 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LCD TV (75C350LU) vs Hisense Class A6 Series 75 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (75A6H)SYLVOX Limo QLED Series 32 inch Full HD Smart QLED RV TV Full Specs
General
| Model | Limo Series |
| Type | QLED |
| Launch Year | 2026 |
Display
| Size (Diagonal) | 32 in |
| Screen Resolution | Full HD, 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
Physical Design
| Dimensions | 711.2 (W) x 419.1 (H) x 45.72 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 2 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| HDMI Audio Return Channel | Yes, eARC |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Other Connectivity Features | Built in DVD Player |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Supported Apps | Netflix, YouTube, Prime Video, Apple TV, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














