


Wobble K Series 40 inch Full HD Smart LED TV (WB40FDAGU2841D25)
$125.38 • View Prices • By Wobble
Wobble K Series 40 inch Full HD Smart LED TV (WB40FDAGU2841D25) price in United States starts from $125.38.
- Share
$125.38
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 40 in, LED TV
- Full HD, 1920 x 1080 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 30 W Output
- Quad Core Processor, 1.5 GB RAM, 16 GB Storage
- HDR
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
Wobble K Series 40 inch Full HD Smart LED TV (WB40FDAGU2841D25) Specs
Group: $8,750 to $12,500
Display
- 40 inch DisplayLarge
- LED Screen
- Full HD, 1920 x 1080 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- HDR
Audio
- Dolby Audio
- 30 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- Quad Core Processor
- 1.5 GB RAM, 16 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 89.7 mmThick
Wobble K Series 40 inch Full HD Smart LED TV (WB40FDAGU2841D25) Price History
You can check the price history of Wobble K Series 40 inch Full HD Smart LED TV (WB40FDAGU2841D25) below. The current price is $11,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Sony BRAVIA 3 II 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43XR30M2) vs Sony Bravia 3 43 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-43S30)
LG evo C4 42 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED42C4PUA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
TCL S Class 32 inch Full HD Smart LED TV (32S350R) vs TCL QM6K 75 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (75QM6K)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs LG UA77 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (55UA7700PUB)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs TCL QM6K 55 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (55QM6K)
LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA)Wobble K Series 40 inch Full HD Smart LED TV (WB40FDAGU2841D25) Full Specs
General
| Model | WB40FDAGU2841D25 |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 40 in |
| Screen Resolution | Full HD, 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HDR | Yes |
| HDR Format Types | HDR10 |
Physical Design
| Dimensions | 895.3 (W) x 517.3 (H) x 89.7 (D) mm |
| Dimensions With Stand | 895.3 (W) x 517.3 (H) x 200.5 (D) mm |
Audio
| Total Speaker Output | 30 W |
| Sound Technology | Dolby Audio |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| HDMI Version | 1.4 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Built-In Chromecast | Yes |
| Ethernet | Yes |
Gaming
| Auto Low Latency Mode (ALLM) | Yes |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV 5.0 |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Band Support | 2.4GHz, 5GHz |
| Voice Search | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Processor Cores | 4 |
| RAM | 1.5 GB |
| Storage | 16 GB |
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, YouTube, Jio Hotstar, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












