





HP 255 G10 B21E0PT#ACJ Laptop (AMD Athlon Silver 7120U/ 8GB/ 256GB SSD/ DOS)
$412.9 • View Prices • By HP
HP 255 G10 B21E0PT#ACJ Laptop (AMD Athlon Silver 7120U/ 8GB/ 256GB SSD/ DOS) price in United States starts from $412.9.
- Share
$412.9
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- AMD Athlon 7120U
- 8 GB RAM
- 256 GB SSD
- AMD Integrated
- 15.6 inches, 1366 x 768 pixels
- DOS OS
- 1 Year Warranty
- 2 USB 3.0 Ports
HP 255 G10 B21E0PT#ACJ Laptop (AMD Athlon Silver 7120U/ 8GB/ … Specs
Group: $35,000 to $45,000
General
- OS: DOS
- Utility: Everyday Use
- 1 Year Warranty
Display
- 15.6 inchesAverage
- 1366 x 768 pixelsBad
- ~ 100 PPILow
- Anti Glare
- 16:9 Aspect Ratio
Performance
- AMD Athlon 7120U
- AMD Integrated Graphics
- 8 GB RAMAverage
- 256 GB SSD
Connectivity
- Ethernet (LAN), HDMI
- WiFi, Bluetooth
- 2 x USB 3.0, 1 x USB Type-C
- Inbuilt Microphone
HP 255 G10 B21E0PT#ACJ Laptop (AMD Athlon Silver 7120U/ 8GB/ … Price History
You can check the price history of HP 255 G10 B21E0PT#ACJ Laptop (AMD Athlon Silver 7120U/ 8GB/ 256GB SSD/ DOS) below. The current price is $39,750. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

Acer Nitro 16 AN16-41-R4CY Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7840HS/ 16GB/ 1TB SSD/ Win11/ 8GB Graph) vs MSI Cyborg 17 B2RWFKG-039US Gaming Laptop (Intel Core 5 210H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Acer Nitro V 17 AI ANV17-41-R8ML Gaming Laptop (AMD Ryzen 5 240/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060) vs MSI Cyborg 15 B2RWFKG-074US Gaming Laptop (Intel Core 7 240H/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Acer Nitro 16 AN16-41-R4CY Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7840HS/ 16GB/ 1TB SSD/ Win11/ 8GB Graph) vs Asus ROG Strix G18 2025 G814PH-ES94 Gaming Laptop (AMD Ryzen 9 8940HX/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050)
Acer Chromebook 315 CB315-4H-C0BR (Intel Celeron N4500/ 4GB/ 64GB eMMC/ ChromeOS) vs Apple MacBook Pro 14 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 1TB SSD/ macOS)
Asus ROG Strix Scar 16 G635LX-XS97 Gaming Laptop (Intel Core Ultra 9 275HX/ 32GB/ 2TB SSD/ Win 11/ 24GB RTX 5090) vs Asus ROG Strix Scar 16 G635LW-XS97 Gaming Laptop (Intel Core Ultra 9 275HX/ 32GB/ 2TB SSD/ Win11/ 16GB Graphics)
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12 21KC00A7US Laptop (Intel Core Ultra 7 155U/ 32GB/ 512GB SSD/ Win 11) vs Microsoft Surface Laptop 7 15 ZHQ-00001 (Snapdragon X Elite/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11)HP 255 G10 B21E0PT#ACJ Laptop (AMD Athlon Silver 7120U/ 8GB/ … Full Specs
General
| Series | 255 G10 |
| Model | B21E0PT#ACJ |
| Utility | Everyday Use |
| OS | DOS |
| Warranty | 1 year Warranty |
Display
| Touch | No |
| Size | 15.6 inches |
| Resolution | 1366 x 768 pixels |
| PPI | ~ 100 PPI |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Features | 250 nits, 45% NTSC |
Connectivity
| Ethernet | Yes |
| WiFi | Realtek 802.11a/b/g/n/ac (2x2) |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | 1 x USB Type-C, 2 x USB 3.0 |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Camera | Yes |
| Touchpad | Yes |
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Speakers | Stereo speakers |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | AMD Athlon 7120U |
| Brand | AMD |
| Series | Athlon |
| Model | 7120U |
Graphics
| GPU | AMD Integrated |
| Brand | AMD |
Memory
| RAM | 8 GB |
| Solid State Drive | 256 GB SSD |
| SSD Interface | NVMe |
Extra
| Sales Package | Laptop, Power Adapter, Cable |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















