



7Hz x Crinacle Zero 2 Type-C Wired Earphones
$33.63 • View Prices • By Generic
7Hz x Crinacle Zero 2 Type-C Wired Earphones price in United States starts from $33.63.
- Share
$33.63
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 10 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 32 ohm Impedance
- 108dBSPL/mW Sensitivity
7Hz x Crinacle Zero 2 Type-C Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 10 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 32 ohm Impedance
- 108dBSPL/mW Sensitivity
General
| Model | 7Hz x Crinacle Zero 2 |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
| Cord Type | Type-C Jack |
| Foldable | Yes |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Multi Functional Button |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | Detachable 0.78mm 2Pin IEM Cable |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Sensitivity | 108dBSPL/mW |
| Frequency Response | 10 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic Driver |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Detectable Cable, Additional Eartips, User Manual |
| Inline Remote | Yes |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
7Hz x Crinacle Zero 2 Type-C Wired Earphones Price History
You can check the price history of 7Hz x Crinacle Zero 2 Type-C Wired Earphones below. The current price is $3,190. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

7Hz x Crinacle Zero 2 Type-C Wired Earphones vs Sony MDR XB55AP Wired Earphones
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Soundcore Space One Wireless Headphones
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless Earbuds
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
OnePlus Buds Pro 3 vs Sennheiser Momentum True Wireless 4 Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs CCA Xyrra Wired EarphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













