

Accede Rock & Roll Wireless Neckband
$9.18 • Out Of Stock • By Accede
Accede Rock & Roll Wireless Neckband price in United States starts from $9.18.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$9.18
Search
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 8 hours Battery Life
- Inline Remote
OUT OF STOCK
Accede Rock & Roll Wireless Neckband Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 8 hours Battery Life
- Inline Remote
General
| Brand | Accede |
| Model | Rock & Roll |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 120 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Switch between Call and Music | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
Extra
| Inline Remote | Yes |
Power Features
| Battery | 200mAh |
| Battery Life | 8 hours |
| Charging Time | 2 hours |
| Stand-by Time | 180 hours |
Warranty
| Warranty | 6 months |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

JBL Tune Buds 2 True Wireless Earbuds vs Soundcore P41i True Wireless Earbuds
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs JBL Tune Buds True Wireless Earbuds
Soundcore Liberty 5 True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
JBL Endurance Race TWS Earbuds vs Sony WF-C710N True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













