




AIAIAI TMA-2 Move Wireless Headphones
$199 • Out Of Stock • By AIAIAI
AIAIAI TMA-2 Move Wireless Headphones is a Wired & Wireless Over the Ear Headphone. It has a 40 mm driver. It offers up to 40 hours battery life. Notable features include Microphone.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$199
Search
AIAIAI TMA-2 Move Wireless Headphones price in United States is $199. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Headphone
- Over the Ear
- Wireless and Wired
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 40 mm Driver
- 40 hours Battery Life
OUT OF STOCK
AIAIAI TMA-2 Move Wireless Headphones Specs
- Headphone
- Over the Ear
- Wireless and Wired
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 40 mm Driver
- 40 hours Battery Life
General
| Brand | AIAIAI |
| Model | TMA-2 Move |
| Design | Headphone |
| Type | Over the Ear |
| Connectivity | Wireless, Wired |
Design and Body
| Weight | 225 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Microphone | Yes, Dual Mics |
| Controls | Intuitive Multi-functional Joystick Controls |
| Music Controls | Yes |
| Call Controls | Yes |
| Additional Features | Signature Bio-diaphraghm Tuned For Clarity, Enhanced Comfort And Isolation With PU Leather Cushions, Soft Memory Foam Cushions And A Durable PU Leather Headband, Bio-cellulose Diaphragm |
Sound Features
| Impedance | 32 ohm |
| Frequency Response | 10 Hz (Min) - 40 kHz (Max) |
| Driver Unit | 40 mm |
Extra
| Sales Package | Headphones, S11 Bluetooth Balanced Sound, H03 High Comfort PU Leather, H03 High Comfort PU Leather, C05 Straight 1.5m Adapter Thermo Plastic Cable With Soft Touch Surface Comes With 1/4 To 1/8 Screw-on Adapter, A01 Protective Pouch |
| Magnet Type | High-grade N45 Neodymium Magnet |
| Other | X03 W Plus Link Compatibility |
Power Features
| Power Input | 100 mW |
| Battery Life | 40 hours |
| Charging Time | 2 hours |
AIAIAI TMA-2 Move Wireless Headphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Soundcore P30i True Wireless Earbuds
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















