



Blaupunkt EM06 Wired Earphones
$3.13 • Out Of Stock • By Blaupunkt
Blaupunkt EM06 Wired Earphones price in United States starts from $3.13.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$3.13
Search
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 3.5mm Jack Cord
- Inline Remote
OUT OF STOCK
Blaupunkt EM06 Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 3.5mm Jack Cord
- Inline Remote
General
| Brand | Blaupunkt |
| Model | EM06 |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Type | 3.5mm Jack |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Multi Functional Button |
| Switch between Call and Music | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Noise Reduction | Passive Noise Isolation |
Extra
| Sales Package | 1 X Wired Earphone, 3 X Earbuds Of S,M,L Size, 1 X User Manual |
| Inline Remote | Yes |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | If a Defect Arises and a Valid Claim is Received During the Warranty Period, Envent will at its Sole Option, Service the Product at No Charge using New or Refurbished Replacement Parts at Our Sole Discretion |
| Not Covered in Warranty | Any Product, On Which the Serial Number has been Defaced, Modified or Removed or Any Physical Damage is Not Covered in Warranty. |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
CMF Buds 2 vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS Earbuds
Skullcandy Hesh 540 ANC Wireless Headphones vs Skullcandy Crusher PLYR 720 Wireless Gaming Headphones
Soundcore P30i True Wireless Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













