
boAt Rockerz 255F Pro Bluetooth Neckband
$14.82 • View Prices • By boAt
boAt Rockerz 255F Pro Bluetooth Neckband price in United States starts from $14.82.
- Share
$14.82
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Neckband
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
boAt Rockerz 255F Pro Bluetooth Neckband Specs
- Neckband
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
General
| Model | Rockerz 255 Pro Fast Charging / Rockerz 255F Pro |
| Country of Origin | China |
| Design | Neckband |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
| Designed For | iOS, Android, Windows |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
Extra
| Sales Package | 1xRockerz 255 Pro, 1xMicro USB Cable, 2xPairs of additional earmuffs (S&L), User Manual |
| Inline Remote | No |
Power Features
| Charging Time | 1 hour |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
boAt Rockerz 255F Pro Bluetooth Neckband Price History
You can check the price history of boAt Rockerz 255F Pro Bluetooth Neckband below. The current price is $1,399. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Soundcore Space One Wireless Headphones
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs JBL Tune Buds True Wireless Earbuds
CMF Buds 2 vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










