






JLab Go Sport TWS Earbuds
$24.99 • Out Of Stock • By JLab
JLab Go Sport TWS Earbuds is a Wireless In the Ear TWS Earbuds. It has a 6 mm Dynamic Driver driver. It offers up to 8 hours per earbud and 32 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, Voice Assistant, Sweat Proof, Water Resistant and Deep Bass.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$24.99
Search
JLab Go Sport TWS Earbuds price in United States is $24.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.1
- Microphone
- 9.14 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 6 mm Driver
OUT OF STOCK
JLab Go Sport TWS Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.1
- Microphone
- 9.14 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 6 mm Driver
General
| Brand | JLab |
| Model | Go Sport |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 57.5 g (With Case), 6.2 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.1 |
| Bluetooth Range | 9.14 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Siri/Google |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IP55 Rated, Integrated USB-A Charging Case, Dual Connectivity, Customize Sound Experience via JLab app, Google Fast Pair, Aware Mode, Earhook Sport Design |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 16 ohm |
| Sensitivity | 103±3db |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 6 mm |
| Driver Type | Dynamic Driver |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Integrated Charging Case, 3 Sets Gel Tips, User Manual |
Power Features
| Battery Capacity | 350 mAh (Case), 43 mAh Per Earbud |
| Battery | Lithium Polymer |
| Battery Life | 32 hours (With Case) 8 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 2 hours (Case), 2.2 hours (Earbuds) |
| Stand-by Time | 60 hours |
JLab Go Sport TWS Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs CCA Xyrra Wired Earphones
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
JBL Endurance Race TWS Earbuds vs Sony WF-C710N True Wireless Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Corsair Void RGB Elite Wireless Gaming Headphones
JBL Tune Buds 2 True Wireless Earbuds vs Soundcore P41i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

















