








JLab Go Work Pop Wireless Headphones
$23.99 • View Prices • By JLab
JLab Go Work Pop Wireless Headphones is a Wireless On the Ear Headphone. It has a 40 mm Dynamic driver. It offers up to 50 hours battery life. Notable features include Microphone.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
JLab Go Work Pop Wireless Headphones price in United States is $23.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Headphone
- On the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 9.14 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 40 mm Driver
JLab Go Work Pop Wireless Headphones Specs
- Headphone
- On the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 9.14 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 40 mm Driver
General
| Brand | JLab |
| Model | Go Work Pop |
| Country of Origin | China |
| Design | Headphone |
| Type | On the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 101 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 9.14 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, MEMS |
| Additional Features | Boom Mic, Multipoint |
Sound Features
| Impedance | 32 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 40 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | Headphones, Charging Cable |
| Magnet Type | Neodymium |
Power Features
| Power Input | 5V, 500mA |
| Battery | 5.5 Plus Hours Playtime Fast Charge |
| Battery Life | 50 hours |
| Charging Time | 2.5 hours |
Warranty
| Warranty | 2 years |
| Warranty Type | Manufacturer |
JLab Go Work Pop Wireless Headphones Prices
3% (price dropped by $1 in one month)
JLab Go Work Pop Wireless Headphones Price History
You can check the price history of JLab Go Work Pop Wireless Headphones below. The current price is $23.99. Over the past month, there has been a decrease of $1 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
OnePlus Buds Pro 3 vs Sennheiser Momentum True Wireless 4 Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro 2
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Soundcore P30i True Wireless Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.






















