



Leaf Buds X334 True Wireless Earbuds
$8.43 • View Prices • By Leaf
Leaf Buds X334 True Wireless Earbuds price in United States starts from $8.43.
- Share
$8.43
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
Leaf Buds X334 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
General
| Brand | Leaf |
| Model | Buds X334 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, LED Indicator, Type-C Charging, 50ms Low Latency |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Charging Cable, User Manual |
Power Features
| Battery | Fast Charging (10 min Charge= 300 min Playtime) |
| Battery Life | 40 hours (With Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Leaf Buds X334 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Leaf Buds X334 True Wireless Earbuds below. The current price is $799. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Leaf Buds X334 True Wireless Earbuds vs Leaf Bass Wireless Headphones
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra True Wireless Earbuds (2nd Gen) vs OnePlus Buds Pro 3
EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













