

Linsoul TANGZU Wan'er S.G II Type-C Wired Earphones
$60.12 • View Prices • By Linsoul
Linsoul TANGZU Wan'er S.G II Type-C Wired Earphones price in United States starts from $60.12.
- Share
$60.12
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 19 ohm Impedance
- 113.5 dB @ 1 kHz Sensitivity
Linsoul TANGZU Wan'er S.G II Type-C Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 19 ohm Impedance
- 113.5 dB @ 1 kHz Sensitivity
General
| Brand | Linsoul |
| Model | TANGZU Wan'er S.G II |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
| Cord Type | 2-pin 0.78mm Cable With Type-C Jack |
| Foldable | Yes |
Features
| Microphone | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 19 ohm |
| Sensitivity | 113.5 dB @ 1 kHz |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | PET dynamic driver |
Extra
| Sales Package | Tangzu Wan'er S.G 2 Earphones, Silver Plated OFC Cable, Tang Sancai (Balance) Earbuds, Standard Eartips Set |
| Inline Remote | Yes |
Warranty
| Warranty Type | Repair / Replacement |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Linsoul TANGZU Wan'er S.G II Type-C Wired Earphones Price History
You can check the price history of Linsoul TANGZU Wan'er S.G II Type-C Wired Earphones below. The current price is $5,806. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Linsoul TANGZU Wan'er S.G II Type-C Wired Earphones vs KZ ZSN Pro X Wired Earphones

Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











