














Linsoul TANGZU YuXuanJi Type-C Wired Earphones
$125.11 • Out Of Stock • By Linsoul
Linsoul TANGZU YuXuanJi Type-C Wired Earphones price in United States starts from $125.11.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$125.11
Search
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 15 ohm Impedance
- 104.5dB @ 1kHz Sensitivity
- Type-C OFC Silver-Plated Cable,, 0.78mm Detachable Cable Design, 2-Pin 0.78 Socket Inter…
OUT OF STOCK
Linsoul TANGZU YuXuanJi Type-C Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 15 ohm Impedance
- 104.5dB @ 1kHz Sensitivity
- Type-C OFC Silver-Plated Cable,, 0.78mm Detachable Cable Design, 2-Pin 0.78 Socket Inter…
General
| Brand | Linsoul |
| Model | TANGZU YuXuanJi |
| Country of Origin | China |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
| Cord Type | Type-C OFC Silver-Plated Cable,, 0.78mm Detachable Cable Design, 2-Pin 0.78 Socket Interface |
Features
| USB | Yes |
| Additional Features | Zinc Alloy Body Construction, Open-Back Dynamic Drive Design |
Sound Features
| Impedance | 15 ohm |
| Sensitivity | 104.5dB @ 1kHz |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | TPLX-Dynamic Driver IEM, 10mm Topology Diaphgram Dynamic Driver |
Extra
| Sales Package | Earphones, User Manual |
Warranty
| Warranty | 1 year, On In-Ear Monitors and 3 Month Warranty on the Cable |
| Warranty Type | Manufacturer |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

OnePlus Buds Pro 3 vs Sennheiser Momentum True Wireless 4 Earbuds
Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
Google Pixel Buds A Series vs Nothing Ear True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
























