





Marshall Mode EQ Wired Earphones
$54.09 • Out Of Stock • By Marshall
Marshall Mode EQ Wired Earphones is a Wired In the Ear Earphone. It has a 9 mm Dynamic driver. Notable features include Microphone and Inline Remote.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$54.09
Search
Marshall Mode EQ Wired Earphones price in United States is $54.09. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 18 ohm Impedance
- 100 dB SPL Sensitivity
OUT OF STOCK
Marshall Mode EQ Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 18 ohm Impedance
- 100 dB SPL Sensitivity
General
| Brand | Marshall |
| Model | Mode EQ |
| Country of Origin | China |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Weight | 20 g |
Features
| Microphone | Yes |
| Additional Features | Equaliser Switch, Marshall Signature Sound, Customisable Fit, 3.5mm Input |
Sound Features
| Impedance | 18 ohm |
| Sensitivity | 100 dB SPL |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 9 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | Earphones, Size Sleeves (S, M, L), User Manual With Legal and Safety Information |
| Inline Remote | Yes |
Marshall Mode EQ Wired Earphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

OnePlus Buds Pro 3 vs Sennheiser Momentum True Wireless 4 Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
Apple AirPods Pro 2 vs Soundcore P30i True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro 2Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















