




Mivi Duopods i6 True Wireless Earbuds
$9.34 • View Prices • By Mivi
Mivi Duopods i6 True Wireless Earbuds price in United States starts from $9.34.
- Share
$9.34
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Mivi Duopods i6 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Mivi |
| Model | DuoPods i6 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, LED Battery Indicator, Type C Charging, Multi Device Connectivity, Low Latency |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic Drivers |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, AI-ENC |
| Other Features | 3D Stage Sound |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, User Manual, Warranty Card, Type C Charging Cable |
Power Features
| Power Input | DC 5V |
| Battery Life | 55 hours (With Case) 8.5 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Mivi Duopods i6 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi Duopods i6 True Wireless Earbuds below. The current price is $899. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Mivi Duopods i6 True Wireless Earbuds vs Fire-Boltt FirePods Aero True Wireless Earbuds

JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
Soundcore Space One Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs Soundcore Q30 Wireless Headphones
JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














