




Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds
$9.53 • View Prices • By Mivi
Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds price in United States starts from $9.53.
- Share
$9.53
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Mivi |
| Model | DuoPods B1 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Hey Siri/ok Google |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, LED Battery Indicator, Type C Charging, Low Latency Gaming Mode, Dual Pairing |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Type C Charging Cable, Quick Start Guide, Warranty Registration |
| Other | Battery Level Indicator, Power Indicator, Connection Status Indicator |
Power Features
| Battery | 10 min charge= 500 min of Playtime |
| Battery Life | 45 hours (With Case) 8.5 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds below. The current price is $899. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds vs Mivi Duopods Storm True Wireless Earbuds
Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes 131 True Wireless Earbuds
Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds vs pTron Basspods Tour True Wireless Earbuds
Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds vs Mivi Duopods D4 True Wireless Earbuds
Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds vs Mivi Duopods Blaze True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














