




Mivi Duopods D4 True Wireless Earbuds
$9.31 • View Prices • By Mivi
Mivi Duopods D4 True Wireless Earbuds price in United States starts from $9.31.
- Share
$9.31
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Mivi Duopods D4 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Mivi |
| Model | Duopods D4 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, LED Battery Indicator, Type C Charging, Low Latency Gaming Mode, Dual Pairing |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, AI-ENC |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Type C Charging Cable, Quick Start Guide, Warranty Registration |
| Other | Battery Level Indicator, Power Indicator, Connection Status Indicator |
Power Features
| Power Input | DC 5V |
| Battery | Lithium |
| Battery Life | 50 hours (With Case) |
| Charging Time | 1 hour (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Mivi Duopods D4 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi Duopods D4 True Wireless Earbuds below. The current price is $899. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Mivi Duopods D4 True Wireless Earbuds vs Mivi Duopods B1 True Wireless Earbuds
Mivi Duopods D4 True Wireless Earbuds vs Mivi Duopods D3 True Wireless Earbuds

Bose QuietComfort Ultra True Wireless Earbuds (2nd Gen) vs OnePlus Buds Pro 3
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














