




Number Navo Buds X1 True Wireless Earbuds
$6.23 • View Prices • By Number
Number Navo Buds X1 True Wireless Earbuds price in United States starts from $6.23.
- Share
$6.23
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
- 50 hours Battery Life with Case
Number Navo Buds X1 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
- 50 hours Battery Life with Case
General
| Brand | Number |
| Model | Navo Buds X1 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, LED Battery Indicator, Type-C Charging, Dual Pairing, 45ms Low Latency, EQ modes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, AI-ENC |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Type-C Charging Cable, Additional set of silicon tips |
Power Features
| Power Input | DC5V/1A |
| Battery | 10 min Charge= 150 min of Playback |
| Battery Life | 50 hours (With Case) 8 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Number Navo Buds X1 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Number Navo Buds X1 True Wireless Earbuds below. The current price is $599. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
Soundcore P30i True Wireless Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM6 True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















