




Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds
$17.93 • View Prices • By Mivi
Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds price in United States starts from $17.93.
- Share
$17.93
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Mivi |
| Model | Superpods Opera |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | LED Battery Indicator, Type C Charging, Dual Connectivity, Low Latency, App Connectivity |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Active Noise Cancellation | Yes, 35dB |
| Other Features | 3D Sound Stage |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, User Manual, Warranty Card, Type C Charging Cable |
Power Features
| Power Input | DC 5V |
| Battery | 10 min Charge= 500 min Playtime |
| Battery Life | 60 hours with Case (ANC Off) 8.5 hours (Earbuds with ANC Off) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds below. The current price is $1,699. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds vs Boult Audio Astra True Wireless Earbuds
Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds vs Boult Audio Z40 Pro True Wireless Earbuds
Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes Prime 513 ANC True Wireless Earbuds
Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds vs OnePlus Nord Buds 3
Mivi Superpods Opera True Wireless Earbuds vs Mivi Superpods Immersio True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro 2Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














