




Mivi SuperPods Studio True Wireless Earbuds
$12.7 • View Prices • By Mivi
Mivi SuperPods Studio True Wireless Earbuds price in United States starts from $12.7.
- Share
$12.7
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
Mivi SuperPods Studio True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Mivi |
| Model | Superpods Studio |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, LED Battery Indicator, Type C Charging, Dual Connectivity, Low Latency, App Connectivity |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Active Noise Cancellation | Yes, 38dB |
| Other Features | 3D Sound Stage, Lossless Audio with LDAC |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, User Manual, Warranty Card, Type C Charging Cable |
Power Features
| Power Input | DC 5V |
| Battery Life | 60 hours with Case (ANC Off) 8.5 hours (Earbuds with ANC Off) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Mivi SuperPods Studio True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi SuperPods Studio True Wireless Earbuds below. The current price is $1,199. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Mivi SuperPods Studio True Wireless Earbuds vs Blaupunkt BTW300 Xtreme Moksha Maxbuds True Wireless Earbuds
Mivi SuperPods Studio True Wireless Earbuds vs GoBoult Y1 V2.0 True Wireless Earbuds
Soundcore Space One Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
CMF Buds 2a vs Soundcore P20i True Wireless Earbuds
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














